Siatkarki PGE Rysice Rzeszów pokonały belgijski Asterix Avo Beveren 3:1 (25:23, 25:16, 23:25, 25:18) w meczu 4. kolejki grupy D Ligi Mistrzyń. To trzecie zwycięstwo drużyny Stephane'a Antigi w rozgrywkach.
Pierwsze spotkanie rzeszowianki wygrały 3:1 i wydawało się, że przed własną publicznością nie będą większych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Tymczasem siatkarki Asterix zrobiły wszystko, by utrudnić zadanie gospodyniom, ale ostatecznie komplet punktów został na Podkarpaciu.
Rysice wystąpiły bez swojej podstawowej rozgrywającej Katarzyny Wenerskiej, która przed tygodniem w spotkaniu przeciwko A. Carraro Imoco Conegliano doznała urazu. Reprezentantka Polski trenuje z drużyną, ale całe spotkanie obserwowała w kwadracie dla rezerwowych.
Już w pierwszym secie Belgijki pokazały, że nie zamierzają występować w roli statystek i były bardzo blisko zwycięstwa. W szeregach Asterix znakomicie spisywała się Manon Stragier, na której spoczywał ciężar zdobywania punktów. Drużyna gości prowadziła już 21:18 i 23:21, ale rzeszowianki popisały się imponującym finiszem. Najpierw Gabriela Makarowska-Kulej zdobyła punkt "kiwką", potem sprawy w swoje ręce wzięły Gabriela Orvosova i Ann Kalandadze, a przy pierwszym setbolu Amanada Coneo zaserwowała asa.
Wicemistrzynie Polski rozkręcały się powoli, ale w drugim secie podkręciły tempo. Przy stanie 9:9 Rysice zdobyły pięć punktów z rzędu, co okazało się kluczowym momentem tej części spotkania. Orvosova i Kalandadze nie myliły się w ataku, a Stragier zupełnie zgasła i skończyła tylko dwie piłki.
Rysice kolejną partię zaczęły od czterech przegranych akcji i Antiga szybko poprosił o czas. Kilka minut później był remis 7:7, ale gra rzeszowianek wciąż falowała. Przy prowadzeniu 19:16 gospodynie najwyraźniej uznały, że mecz jest już wygrany, a siatkarki Asterix jeszcze raz się poderwały i wygrały cztery kolejne akcje. Belgijki lepiej rozegrały decydujące fragmenty i wykorzystały pierwszego setbola. Rzeszowianki odpuściły blok na Iris Vos, ale po jej zbiciu piłka wylądowała w boisku i mecz toczył się dalej.
Do stanu 11:11 ekipa gości mogła mieć nadzieje na doprowadzenie do tie-breaka i wywalczenie pierwszego punktu w rozgrywkach. Podopieczne Antigi nie pozwoliły na kolejną nerwową końcówkę. Belgijki popełniały błędy w ataku i po asie serwisowym Julii de Pauli przewaga Rysic urosła do siedmiu "oczek" (21:14). Wprawdzie trzy kolejne akcje wygrały mistrzynie Belgii, to ostatnie słowo znów należało do gospodyń.
Kolejnym rywalem wicemistrzyń Polski będzie niemiecki Allianz MTV Stuttgart; to spotkanie odbędzie się 10 stycznia w Niemczech.
PGE Rysice Rzeszów - Aterix Avo Beveren 3:1 (25:23, 25:16, 23:25, 25:18)
PGE Rysice Rzeszów: Gabriela Makarowska-Kulej, Gabriela Orvosova, Weronika Centka, Magdalena Jurczyk, Ann Kalandadze, Amanda Coneo, Aleksandra Szczygłowska (libero) – Anna Obiała, Julia de Paula.
Asterix Avo Beveren: Charlotte Krenicky, Kaat Cos, Yana Wouters, Laura Overwater, Manon Stragier, Iris Vos, Noor Debouck (libero) – Jasmine Debout, Anna Koulberg, Romane Neufkens, Mila Vlahovic.
1 - 3
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała
2 - 3
ŁKS Commercecon Łódź
1 - 3
Sir Susa Vim Perugia
1 - 3
Gas Sales Bluenergy Piacenza
2 - 3
Allianz Milano
3 - 2
ITA TOOLS STAL Mielec
3 - 2
LOTTO Chemik Police
3 - 0
Cisterna Volley
3 - 1
Valsa Group Modena
3 - 2
UNI Opole
3 - 2
ŁKS Commercecon Łódź
3 - 1
Sokół & Hagric Mogilno
3 - 1
Metalkas Pałac Bydgoszcz
3 - 1
KS DevelopRes Rzeszów
13:45
#VolleyWrocław
19:30
Energa MKS Kalisz
15:00
Rana Verona
16:00
Cucine Lube Civitanova
17:00
Itas Trentino
18:00
Sir Susa Vim Perugia
18:00
Metalkas Pałac Bydgoszcz
19:30
PGE Grot Budowlani Łódź
18:00
KS DevelopRes Rzeszów
20:00
Gas Sales Bluenergy Piacenza
14:30
Cisterna Volley
17:00
Allianz Milano
18:00
Valsa Group Modena
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (960 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.